Tko je na stranici

Trenutno aktivnih Gostiju: 26 

Posjete stranici

U mjesecu ožujku na portalu naše škole Google analytics zabilježio je 1640 posjeta.

Statistika

Posjete Sadržajima : 368371
Susret s književnikom u P.O.Polog Ispis E-mail
Autor Treca Mo   
Utorak, 20 Studeni 2018 22:23

Susret učenika s pravim pravcatim književnikom, čovjekom koji svojom maštom i perom (u suvremeno doba zvanim tipkovnica), pretvara maštu u pisanu riječ, hvale je vrijedan događaj. Tko zna, možda se u tim malenim djevojčicama i dječacima krije budući Nobelovac ili Nobelovka kojeg upravo susret s majstorom pisane riječi nadahne na stvaranje.

Naime, jednog lijepog jesenjeg jutra nazvala nas je dugogodišnja prijateljica Područnoga odjela Polog Treće osnovne škole Mostar, gospođa Zorica Marić, djelatnica Dječjeg odjela Narodne knjižnice HNŽ-a, s prijedlogom da upravo našu školu posjeti dječji pisac u sklopu Festivala dječje knjige kojeg organizira Narodna knjižnica HNŽ-a. Svesrdno smo prihvatili ponudu te je drugoga lijepog jesenjeg jutra došao gospodin Miro Naletilić, svestrani književnik za mlade, izvršni urednik dječjeg lista Cvitak te profesor hrvatskog jezika i književnosti.

 

Prilikom susreta s našim učenicima, organiziranim u dva navrata-prvi put za razrednu, a zatim predmetnu nastavu, književnik Miro Naletilić dokazao se profesionalnim pristupom mladoj publici, uspjevši ih zainteresirati za pisanu riječ kroz priču o snovima. Naravno da svi imamo snove i želje o tome što želimo biti kada odrastemo, pa čak i kada odrastemo ne smijemo prestati sanjati jer što je život bez želja i ciljeva.

Gospodin Naletilić je primjerima iz vlastitog života posvjedočio učenicima ali i učiteljicama da nikada ne smijemo odustati od svojih snova. Poučio nas je i primjerima iz života poznatih glumaca-od Charlia Chaplina do Johhny Deppa, čiji životni putevi dokazuju da put do uspjeha nije bio lagan no da usprkos svemu nisu pomišljali na odustajanje. Kroz formu nagradnoga kviza, saznali smo pojedinosti o Oskarovkama i Oskarovcima koje do tada doista nismo znali, i zbog čega ih još više cijenimo. Popratne crteži poznatih hooliwoodskih glumaca, radovi talentiranih učenika gimnazije, od kojih su neki bivši učenici književnika Mire Naletilića, poslužile su nam kao pomoć kroz kviz ali i kao uvid kako nastaju ilustracije za književno djelo, konkretnije za filmski leksikon.Naime, književnik Miro Naletilić autor je filmskog leksikona 101 filmska ikona, s kojim nas je, prilikom susreta, pobliže upoznao.

Zahvaljujemo se Narodnoj knjižnici Mostar, ponajviše njezinom dobrom duhu, gospođi Zorici Marić, jer uvijek misle na nas i nastoje nas što više uključiti u svoje predivne aktivnosti, ovaj put na prilici za nezaboravan susret s književnikom. Cijenjenom gospodinu Miri Naletiliću, srdačna zahvala u ime svim učenika i djelatnika Područnog odjela Polog, Treće osnovne škole Mostar, na odvojenom vremenu za dolazak na inspirativno druženje naših učenika s pravim pravcatim književnikom, majstorom pisane i žive riječi. Tko zna, možda netko danas malen, zahvaljujući upravo Vama, sutra postane Veliki u čarobnom svijetu književnosti.

Radujemo se novim susretima!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ažurirano: Utorak, 20 Studeni 2018 22:27
 

Treća osnovna škola

Kontakt informacije

Treća osnovna škola Mostar

Trg hrvatskih velikana bb,
88 000 Mostar,
Bosna i Hercegovina

Tel:
+ 387 36 318 451

Email:
treca.os.mostar@gmail.com

Web:
www.trecamo.ba

Anketa

Koliko sati dnevno provodite ispred računala?
 

Blic vijesti

Susret s književnikom u P.O.Polog

Susret učenika s pravim pravcatim književnikom, čovjekom koji svojom maštom i perom (u suvremeno doba zvanim tipkovnica), pretvara maštu u pisanu riječ, hvale je vrijedan događaj. Tko zna, možda se u tim malenim djevojčicama i dječacima krije budući Nobelovac ili Nobelovka kojeg upravo susret s majstorom pisane riječi nadahne na stvaranje.

Naime, jednog lijepog jesenjeg jutra nazvala nas je dugogodišnja prijateljica Područnoga odjela Polog Treće osnovne škole Mostar, gospođa Zorica Marić, djelatnica Dječjeg odjela Narodne knjižnice HNŽ-a, s prijedlogom da upravo našu školu posjeti dječji pisac u sklopu Festivala dječje knjige kojeg organizira Narodna knjižnica HNŽ-a. Svesrdno smo prihvatili ponudu te je drugoga lijepog jesenjeg jutra došao gospodin Miro Naletilić, svestrani književnik za mlade, izvršni urednik dječjeg lista Cvitak te profesor hrvatskog jezika i književnosti.

Opširnije...

Foto odabir

slika 033.jpg


Zadnje dodano

Najčitanije


Autorska prava TrecaMo.